Policjanci chodzą do szkoły - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policjanci chodzą do szkoły

Data publikacji 19.09.2018

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, w progi szkół podstawowych powróciły nie tylko dzieci ale także policjanci. Nie zasiadają jednak w szkolnych ławach ale pojawiają się na lekcjach by edukować najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Policjanci jeszcze przed pierwszym dzwonkiem przygotowywali się do rozpoczęcia roku szkolnego. Sprawdzali oznakowanie dróg przy placówkach oświatowych i podczas pierwszego tygodnia szkoły odwiedzali przyszkolne okolice aby przypominać kierowcom, że w tych miejscach muszą zachować szczególną ostrożność.

Policjanci powrócili też na zajęcia szkolne. Nie jako uczniowie ale jako specjaliści od bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W poniedziałek i wczoraj (17, 18.09.2018) funkcjonariusze z lipnowskiej komendy gościli w Szkole Podstawowej w Radomicach i Szkole Podstawowej w Jastrzębiu, gdzie spotkali się z uczniami klas i-III.

Mundurowi przypomnieli dzieciom jak prawidłowo poruszać się po drodze, jak należy prawidłowo pokonywać jezdnię zarówno gdy są na niej pasy i światła jak i wtedy gdy ich brak. Co to są odblaski, dlaczego warto z nich korzystać  i w jaki sposób ich używać by dawały najlepsza ochronę.

Policjanci przypomnieli także numery alarmowe i zasady podróżowania autem, które obowiązują najmłodszych. Foteliki lub podkładki są w tym wieku obowiązkowe, a po drogach można poruszać się jedynie pod opieką starszych.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska
  • policjant objaśnia dzieciom sygnały drogowe
  • zdjęcie grupowe z policjantami
  • policyjna pogadanka bezpieczeństwie na drodze
  • dzieci przechodzą przez jezdnię
  • policjant objaśnia dzieciom kolory świateł drogowych
  • pogadanka policjantów o bezpieczeństwie na drodze