KPP w Lipnie

Aktualności

Polecamy

Najnowszy film

Najczęściej czytane

 1. Trzech kierowców straciło prawo jazdy w akcji „Trzeźwy poranek”

  Dziś (16.07.2018), w godzinach porannych na terenie powiatu lipnowskiego, tak jak w całym województwie policjanci ruchu drogowego wykonywali czynności do akcji „Trzeźwy kierujący”. Niestety i tym razem ujawnili osoby, które zdecydowały się prowadzić auto na „podwójnym gazie”.

 2. Policyjny punkt przyjęć interesantów w Wielgiem otwarty

  Dziś (18.07.2018) Wójt Gminy Wielgie przekazał Pierwszemu Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie klucze do nowo otwartego policyjnego punktu obsługi interesantów w Wielgiem. Każdy chętny mógł przy tej okazji oznakować swój rower.

 3. Może trafić za kraty nawet na 15 lat

  W środę (11.07.2018), policjanci zatrzymali 25-latka, który w ostatnim czasie dopuścił się kilku przestępstw. Zakład karny opuścił ponad rok temu i jak się okazało działał w warunkach recydywy. Mężczyzna po ostatnim przestępstwie ukrywał się przed policjantami, dlatego sąd przychylił się w piątek (13.07.2018) do wniosku funkcjonariuszy o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

 4. Policjanci z wizytą kontrolną na obozie harcerskim

  Policjanci utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich organizowanych na terenie powiatu lipnowskiego. Dziś wraz z leśnikiem, strażakiem i pracownicami gminy kontrolowali obóz harcerski nad jeziorem Orłowskim w Teodorowie.

 5. Strażnik leśny zatrzymał nietrzeźwego

  Wczoraj (16.07.2018) strażnik leśny zatrzymał kierującego pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusz widział jak mężczyzna wsiada do forda i odjeżdża spod sklepu. Ponieważ stan trzeźwości kierowcy budził wątpliwości postanowił uniemożliwić mu dalsza jazdę, aby nie stwarzał zagrożenia na drodze.

 6. Niebezpieczna kolizja w Borku

  W sobotę (14.07.2018), w miejscowości Borek na drodze k-67 kierowca fiata stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na przeciwległy pas jezdni zderzając się z jadącym z przeciwnego kierunku ruchu mercedesem. W kolizji poszkodowanych zostało pięć osób. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń.

 7. Widząc nietrzeźwego kierowcę nie został obojętny

  Wczoraj (15.07.2018), na ul. Spółdzielczej w Lipnie jeden z mieszkańców miasta ujął nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało prowadzący volkswagena 23-latek nie miał uprawnień do kierowania.

 8. W wypadku zginął policjant na służbie. Cześć Jego pamięci!

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi - mł. asp. Marka Mieczkowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Policjant zginął w wypadku drogowym podczas pełnienia służby na motocyklu. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem prokuratora.

 9. Motocyklista miał ponad 0,5 a kierowca wv ponad 3,5 promila

  Wczoraj (12.07.2018) policjanci interweniowali podczas dwóch zdarzeń drogowych z nietrzeźwymi. Po 15.00 w Płomianach z drogi wypadł motocyklista. Nie miał prawa jazdy i jechał bez kasku. Godzinę później w rowie znalazł się kierujący volkswagenem. Także bez prawa jazdy. Obaj pili wcześniej alkohol.

 10. Bezpieczne wakacje – bez używek

  W ramach akcji Lato 2018 policjanci odwiedzili dziś filię Biblioteki Publicznej Gminy Lipno w Jastrzębiu. Opowiedziała dzieciom jak bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą w domu i na wycieczce. Bezpiecznie, czyli także bez używek. Był wykład i prezentacja na temat rozpoznawania, zapobiegania i konsekwencji zażywania alkoholu, narkotyków i dopalaczy.