Wiadomości

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie – wyjechał na drogę ciężkim sprzętem

Data publikacji 25.06.2018

Policjant lipnowskiej drogówki pełniący służbę w patrolu łączonym z policjantem oddziałów prewencji z Torunia, zatrzymał w środę (20.06.2018) w Piasecznie ciągnik rolniczy z pełną drewna przyczepą. Mężczyzna kierujący ciężkim sprzętem miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu!

Łączony patrol lipnowskiej drogówki i oddziałów prewencji z Torunia zatrzymał w zeszłym tygodniu kierującego ciągnikiem rolniczym gdy zauważył, że nie ma on tablicy rejestracyjnej. Do Johna Deera podpięta była wyładowana drewnem przyczepa. Kierujący nie miał przy sobie wymaganym dokumentów uprawniających do kierowania pojazdem ani dopuszczających go do ruchu. W czasie rozmowy z policjantami, który wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu oświadczył beztrosko, że owszem pił.

Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 53-letnii mieszkaniec gm. Wielgie ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W czwartek mężczyzna usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości ciągnikiem po drodze publicznej.

Nie pierwszy raz ma problemy z prawem z powodu kierowania po alkoholu. W 2013 roku za podobne przestępstwo stracił na rok prawo prowadzenia pojazdów kat B i został ukarany grzywną. Teraz oprócz wysokiej kary pieniężnej grozi mu dożywotni zakaz kierowania pojazdami i do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska