Wiadomości

Z młodzieżą w edukacyjnym projekcie –„Można inaczej”

Data publikacji 18.11.2012

Lipnowscy policjanci uczestniczyli
w edukacyjnym spotkaniu pn. „Można inaczej”, adresowanym do młodzieży szkolnej
z terenu miasta i gminy Dobrzyń nad Wisłą. Głównym celem projektu było zwrócenie
uwagi młodych ludzi na zagrożenia ...

Lipnowscy policjanci uczestniczyli w edukacyjnym spotkaniu pn. „Można inaczej”, adresowanym do młodzieży szkolnej z terenu miasta i gminy Dobrzyń nad Wisłą. Głównym celem projektu było zwrócenie uwagi młodych ludzi na zagrożenia związane z sięganiem po narkotyki i alkohol oraz promowanie właściwych postaw, ukierunkowanych na rozwijanie młodzieńczych zainteresowań i pasji.

   

  

  

  

Wczorajsze (09.10.12) spotkanie w Dobrzyńskim Centrum Turystyki i Sportu zgromadziło licznie przybyłych uczniów Gimnazjów Publicznych w Chalinie, Krojczynie, Dobrzyniu nad Wisłą oraz miejscowego Zespołu Szkół. A wszystko za sprawą edukacyjnego projektu pn. „Można inaczej”, który przy współudziale policjantów zorganizowali: Gospodarz obiektu,  Dobrzyński Dom Kultury „Żak” oraz Miejska-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrzyniu nad Wisłą. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat odpowiedzialności oraz konsekwencji sięgania po narkotyki i alkohol. Informowali i radzili o możliwościach uzyskania w tym zakresie pomocy oraz wsparcia. Prelekcję na temat przemocy w rodzinie, której uczestnikami i świadkami są dzieci i młodzież wygłosiła prawnik - Małgorzata Chojnicka. Uczestnicy projektu otrzymali opracowaną na tę okoliczność edukacyjną ulotkę, której koszty dystrybucji sfinansowała miejscowa komisja rozwiązywania problemów alkoholowych. Integralną częścią przedsięwzięcia był występ grupy cyrkowej GIMBOLO z Gimnazjum im. Tony’ego Halika w Radzikach Dużych, powiat rypiński.

Spotkania było również doskonałą okazją do promowania przez policjantów ciekawego materiału edukacyjnego, który znalazł się na płycie DVD w ramach programu prewencyjno-profilaktycznego pn. „Sztuka Wyboru”, realizowanego przez policjantów KWP w Bydgoszczy, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim naszego województwa. Pierwsza odsłona tego przedsięwzięcia ukierunkowana była na przeciwdziałanie zjawisku zażywania środków odurzających i nosiła tytuł „Kręcę filmy a nie jointy”. Polegała na przeprowadzeniu konkursów graficznych oraz filmowych o tej tematyce, adresowanych do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. Publikacja zawiera również zwycięskie oraz wyróżnione prace młodzieży wraz z konspektem do prowadzenia lekcji. Tym razem edukacyjne płyty otrzymały szkoły uczestniczące w dobrzyńskim spotkaniu, a wkrótce trafią one do pozostałych tego typu szkół i placówek. 


Powrót na górę strony