Dzieci z przedszkola w Jastrzębiu odwiedziły policjantów - Informacje - KPP w Lipnie

Informacje

Dzieci z przedszkola w Jastrzębiu odwiedziły policjantów

Data publikacji 11.05.2018

Dziś (11.05.2018) do Komendy Powiatowej Policji w Lipnie przybyła grupa przedszkolaków z Jastrzębia. Dzieci zwiedziły komendę, zobaczyły pracę policjantów i dowiedziały się więcej o tym zawodzie. Największe emocje wzbudził pobyt na policyjnej strzelnicy.

Grupa przedszkolaków z Jastrzębia odwiedziła dziś lipnowską komendę. Dzieci z wielką ciekawością zwiedzały poszczególne miejsca pracy policjantów. Najpierw dyżurny komendy opowiedział jak dużo dzieje się w policyjnym centrum dowodzenia. Pokazał sprzęt łączności i przypomniał ważne numery alarmowe. Dzieci mogły tez usłyszeć fragment korespondencji radiowej z patrolem w mieście.

Jak zwykle dużo emocji wzbudziło zwiedzanie policyjnej strzelnicy. Każdy mógł poczuć się jak policjant na służbie trenując okrzyk „Policja” przed oddaniem wirtualnych strzałów do tarczy. Dzieci obejrzały także niezbędne podczas strzelania wyposażenie zabezpieczające słuch i wzrok.

Oglądając salę treningową do ćwiczenia technik i taktyk interwencji oraz siłownię dzieci dowiedziały się jak trenują policjanci, aby być w odpowiedniej kondycji fizycznej.

Na policyjnym placu można było wsiąść do największego radiowozu. „Mali policjanci” pewnie z miejsca ruszyliby na akcję, ale czas wizyty dobiegł końca.

Być może któryś z naszych gości kiedyś wstąpi w policyjne szeregi.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska
  • dzieci na dyżurce
  • dzieci na strzelnicy
  • dzieci w okularach i słuchawkach ochronnych
  • dzieci na strzelnicy
  • dzieci przy radiowozie
  • dzieci z policjantką przy radozwozie
Ładowanie odtwarzacza...