Nie żyje 16-letnia piesza - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nie żyje 16-letnia piesza

Data publikacji 03.01.2019

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj na trasie Lenie Wielkie - Dobrzyń nad Wisłą. Kierujący mercedesem podczas wyprzedzania innego pojazdu potrącił 16-latkę. Był trzeźwy. Piesza zginęła na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło wczoraj (02.01.2019) przed 7.00 na drodze wojewódzkiej 562.

Funkcjonariusze ustalili, że 33-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego jechał od miejscowości Lenie wielkie w kierunku Dobrzynia nad Wisłą. Około 7.00 mercedesem sprinterem zaczął wyprzedzać pojazd ciężarowy. W trakcie tego manewru poczuł uderzenie. Od razu zatrzymał pojazd i wysiadł sprawdzić co się stało.

Gdy zobaczył leżącą przy drodze młodą kobietę natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i rozpoczął masaż serca. Niestety przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia stwierdziła zgon 16-letniej mieszkanki gm. Dobrzyń nad Wisłą.  

Kierowca był trzeźwy.

Prowadzone jest śledztwo mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia. Decyzją prokuratury pojazd i ciało kobiety zostały zabezpieczone procesowo.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska
  • radiowóz na miejscu wypadku - policjant kieruje ruchem
  • mercedes biorący udział w wypadku
  • mercedes biorący udział w wypadku