Rozbójnik zabrał ze sklepu 100 złotych ale i to zgubił podczas ucieczki - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Rozbójnik zabrał ze sklepu 100 złotych ale i to zgubił podczas ucieczki

Data publikacji 14.12.2018

Wszedł do sklepu i chciał zabrać pieniądze. Uniemożliwiła mu to sprzedawczyni ale po chwili wrócił i ponowił próbę – tym razem skutecznie. Policjanci zatrzymali mieszkańca gm. Dobrzyń nad Wisłą. Rozbójnik usłyszał już zarzuty.

Ekspedientka ze sklepu w Krojczynie zgłosiła w środę (12.12.2018), że na jej zmianie doszło do niebezpiecznego zajścia. Młody mężczyzna, który wszedł do sklepu po 20.00 wieczorem, przechylając się przez ladę, próbował ukraść pieniądze z kasy sklepowej.

Kobieta zaczęła krzyczeć i zasłaniać kasę co zdeprymowało napastnika, który wybiegł ze sklepu.

Był jednak zdeterminowany. Po chwili wrócił i ponowił próbę. Tym razem wszedł za ladę aby mieć lepszy dostęp do kasy. Mimo oporu ekspedientki udało mu się wyrwać front szuflady kasy i wyjąć ze środka banknoty. Ponieważ kobieta krzyczała i broniła utargu upuścił je na ziemię. W pośpiechu chwycił  jeden z banknotów i wybiegł ze sklepu.

Już następnego dnia policjanci zatrzymali 21-latka. Okazało się, że uciekając przez pola zgubił po drodze swój łup, co wyszło na jaw podczas przeprowadzonych przez policjantów czynności.

Już usłyszał zarzuty za to, że używając wobec ekspedientki siły, doprowadzając ją tym do stanu bezbronności najpierw próbował a potem dopuścił się kradzieży pieniędzy, a więc za usiłowanie i dokonanie rozboju. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska
  • zatrzymany wskazuje gdzie zgubił pieniądze
  • zgubiony banknot
  • zatrzymany