W okresie świąteczno-noworocznym uważajmy na złodziei - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

W okresie świąteczno-noworocznym uważajmy na złodziei

Data publikacji 10.12.2018

Lipnowscy policjanci ustalili dane personalne kobiety, która w jednym ze sklepów w Rypinie okradła inną klientkę. Była nią 69-letnia mieszkanka Lipna. Kobieta już usłyszała zarzuty kradzieży dokumentów i pieniędzy, za co odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 15 października br. Do policjantów zgłosiła się kobieta, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Wynikało z niego, że podczas robienia zakupów w jednym ze sklepów na terenie Rypina, ktoś z jej torebki wyjął portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie ok. 150 zł. 

Kryminalni wykonując czynności w tej sprawie zabezpieczyli monitoring, na którym widać, że jedna z klientek sklepu pod pozorem przeglądania towaru, zasłoniła torebkę pokrzywdzonej, a następnie sięgnęła do jej wnętrza i zabrała portfel, po czym wyszła ze sklepu. Policjanci przystąpili do ustalania, kim jest kobieta z nagrania. W identyfikacji pomogli policjanci z Lipna, którzy bezbłędnie wytypowali i ustalili dane personalne sprawczyni kradzieży. Była nią 69-letnia mieszkanka Lipna.

Kobieta już usłyszała zarzuty dotyczące kradzieży dokumentów za co grozi do 2-ch lat pozbawienia wolności. Odpowie też za kradzież pieniędzy, których kwota stanowi, że czyn jest wykroczeniem. 

Policjanci ostrzegają, szczególnie teraz w okresie przedświątecznym, gdy jesteśmy zabiegani. Dbajmy o swoje mienie i uważajmy na kieszonkowców. Oto kilka rad:

·         Płacąc za zakupy, nie pokazuj przy kasie zawartości portfela.

·         Większą kwotę pieniędzy podziel na kilka części i przechowuj w kilku miejscach.

·         Zawsze zapinaj torebkę

·         W czasie wypłacania pieniędzy z bankomatu nie afiszuj się posiadaną gotówką.

·         Nie noś portfela w tylnej kieszeni spodni ani w bocznych kieszeniach marynarki lub płaszcza.

·         W miejscach o dużym natężeniu ruchu trzymaj torebkę szczególnie mocno, aby nie zwisała swobodnie, tylko znajdowała się z przodu.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska
  • kradzież portfela
  • kradzież portfela
  • kradzież portfela