Wysłał pożegnalną wiadomość – policjanci zdążyli na czas - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Wysłał pożegnalną wiadomość – policjanci zdążyli na czas

Data publikacji 26.11.2018

Zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo dotarło do policjantów w sobotę (24.11.2018) przed 14.00. Ich szybka i zdecydowana reakcja przeszkodziła mężczyźnie w zrealizowaniu desperackiego czynu.

39-latek wysłał wiadomość, z której wynikało, że zamierza targnąć się na swoje życie. Kobieta będąca adresatem wiadomości natychmiast zadzwoniła pod numer alarmowy i przekazała niepokojącą informację.

Ponieważ w takich sprawach czas gra decydującą rolę dyżurny od razu wysłał na miejsce policjanta prewencji i dzielnicowego.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zastali zamknięty dom. W środku panowała cisza. Uwagę policjantów zwrócił jednak leżący na stole list pożegnalny i dokument tożsamości, które spotęgowały ich obawy. W związku z tym mundurowi podjęli  decyzję o siłowym wejściu do budynku. W tej samej chwili przez okno na poddaszu spostrzegli mężczyznę, który chciał zrealizować swój samobójczy plan.

Chcąc szybko dostać się do środka policjanci beż wahania wybili szybę i wbiegli na górę, aby zapobiec tragedii. Zdążyli na czas.

Mężczyzna został przekazany pod opiekę służbom medycznym.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska