Wiadomości

Policjanci uczcili 100-lecie istnienia Wojskowej Komendy Uzupełnień we Włocławku

Data publikacji 26.11.2018

Komendanci z Lipna oraz Włocławka uczestniczyli w Centrum Kultury „BrowarB” we Włocławku w uroczystości poświęconej 100-leciu istnienia WKU we Włocławku oraz w koncercie poświęconym 100-leciu odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W piątek (23.11.2018) w Centrum Kultury „BrowarB” we Włocławku odbyła się uroczystość związana z powołaniem 27 listopada 1918 roku w powiecie włocławskim Wojskowej Komendy Uzupełnień po odzyskaniu Niepodległości. Na zaproszenie Komendanta WKU we Włocławku w uroczystości oprócz władz samorządowych, żołnierzy i uczniów szkół włocławskich wziął udział podinsp. Zdzisław Ciesielski z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie oraz pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku podinsp. Krzysztof Rakowski.

Pierwsza część uroczystości poświęcona była pokazaniu historii włocławskiej komendy uzupełnień i uhonorowaniu zasłużonych dla obronności odznaczeniami, medalami i wyróżnieniami. Komendant WKU podziękował także komendantowi powiatowemu z Lipna i miejskiemu z Włocławka za długoletnią i przebiegającą w dobrej atmosferze współpracę.

Natomiast w drugiej części zaproszeni goście mogli wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych, wojskowych i nie tylko wykonanych przez Wojskową Orkiestrę z Torunia oraz zespół muzyczny Marynarki Wojennej z Gdyni. Nie mogło także zabraknąć spektaklu uczniów szkół podstawowych, który  poświęcony był trudnej historii Polski podczas odzyskiwania Niepodległości.

Na zakończenie uroczystości wszyscy pogratulowali 100-lecia i życzyli spokojnej służby przez następne lata.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska
  • komendanci Policji na uroczystości
  • zaproszeni goście
  • komendanci Policji i WKU
  • wręczenie odznaczeń
  • wręczenie odznaczeń
  • Komendant odbiera dyplom