Mieszkanki Lipna nie dały się zwieść fałszywym wnuczkom - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Mieszkanki Lipna nie dały się zwieść fałszywym wnuczkom

Data publikacji 23.11.2018

Czujne seniorki nie nabrały się na fałszywych wnuczków „potrzebujących pomocy finansowej”. Płacząca kobieta, błagająca przez telefon o pieniądze, bo rzekomo spowodowała wypadek, nie zrobiła wrażenia na 78 i 86-latce. Obie mieszkanki Lipna zachowały czujność szybko kończąc rozmowę, a sprawę zgłosiły na Policję.

Wczoraj (22.11.18) po 15.00 w dwóch lipnowskich mieszkaniach zadzwoniły telefony. Płacząca kobieta próbowała przekonać seniorki, które odebrały, że miała wypadek i potrzebna jej pomoc. Obie panie zachowały jednak czujność i nie dały się zwieść oszustom, którzy chcieli wyłudzić od nich pieniądze tzw. metodą na wnuczka.

Dzwoniąca oszustka specjalnie udawała szloch i zdenerwowanie, aby u rozmówczyń wzbudzić poczucie niepokoju oraz emocje, które zwykle potrafią wpływać na nasze decyzje. Na szczęście w tym wypadku „wnuczkowa legenda” nie zadziałała.

Seniorki po rozłączeniu rozmowy upewniły się, ze nikt z rodziny nie potrzebuje ich pomocy, a próbę oszustwa zgłosiły policjantom, którzy zajęli się tymi sprawami.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska