„Z nami będzie bezpieczniej” - czwarta odsłona akcji - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

„Z nami będzie bezpieczniej” - czwarta odsłona akcji

Data publikacji 21.11.2018

Przez cały listopad trwa akcja „Z nami będzie bezpieczniej” Tygodnika Lipnowskiego w której uczestniczą lipnowscy funkcjonariusze. Akcja ta, skierowana jest do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z całego powiatu lipnowskiego. Celem spotkań jest poprawa bezpieczeństwa „pierwszaków” na drodze. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymują odblaskowe misie.

„ Z nami będzie bezpieczniej” to akcja profilaktyczno – edukacyjna organizowana przez Tygodnik Lipnowski wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji  w Lipnie oraz włocławskim WORD-em . Patronat honorowy nad projektem objął Komendant Powiatowy Policji w Lipnie. W tym roku jest to już czwarta odsłona wspólnej akcji, której adresatami są najmłodsi uczniowie szkół podstawowych w całym powiecie, którzy rozpoczynają nie tylko naukę szkolną, ale także tą związaną z poruszaniem się po drodze.

 

W trakcie spotkań lipnowscy funkcjonariusze oraz przedstawiciele WORD-u  prowadzą zajęcia z „pierwszakami”. Dzieci mogą sobie utrwalić i przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i w jej rejonie. Jest to również okazja do  przećwiczenia  na symulowanym przejściu dla pieszych prawidłowego  przekraczania jezdni, jak i  różnych zachowań oraz sytuacji z którymi mogą spotkać się w ruchu drogowym. Policjanci przypominają również jak ważne są odblaski,  które  pod warunkiem ich codziennego stosowania, w znacznym stopniu  zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia przez samochód w czasie złej widoczności.

Mamy nadzieję, że prowadzona akcja wpłynie na podniesienie poziomu świadomości najmłodszych użytkowników drogi, a dzięki odblaskowym misiom na ich widoczność na drodze.

Do zobaczenia w szkołach.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Publikacja: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska