Wiadomości

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych- działania lipnowskich policjantów

Data publikacji 19.11.2018

Policjanci z Lipna włączyli się w obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który w tym roku przypadł w niedzielę 18 listopada. Była to również okazja, aby funkcjonariusze przeprowadzili działania profilaktyczno- edukacyjne podnoszące świadomość kierowców w zakresie bezpieczeństwa na drogach.

Wczoraj (18.09.18) lipnowscy policjanci włączyli się w obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Z tej okazji na krajowej 10 przeprowadzili działania profilaktyczno- edukacyjne,  promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przestrzegali przed lekkomyślnym  zachowaniem  kierujących i pieszych na drogach . Zwracali także uwagę na zachowania kierowców,  zagrażające życiu innych użytkowników dróg. Oprócz przekraczania limitów prędkości sprawdzali m.in.  trzeźwość, zapięcie pasów bezpieczeństwa i prawidłowość przewożenia dzieci, jak również zwracali uwagę na kierujących korzystających z telefonu komórkowego podczas jazdy. Uczestnikom działań policjanci rozdawali opaski odblaskowe.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Publikacja: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska