Policjantka w czasie wolnym uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policjantka w czasie wolnym uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Data publikacji 14.11.2018

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca opla, którego w czasie wolnym od służby zatrzymała policjantka z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Mężczyzna zjechał z drogi i niemalże wjechał do przydrożnego rowu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (12.11.18) około 14:00 w miejscowości Łąkie, pow. lipnowski. Policjantka, która pełni służbę w komendzie miejskiej we Włocławku jechała prywatnym samochodem, będąc w dniu wolnym od służby. Zobaczyła, że kierujący oplem zjechał z drogi i niemalże zaparkował w rowie. Zatrzymała się i natychmiast podeszła, aby sprawdzić czy nic mu się nie stało i nie potrzebuje pomocy.

Gdy policjantka podeszła do kierowcy wyczuła od niego alkohol. Dlatego uniemożliwiła mu dalszą jazdę, po czym natychmiast powiadomiła dyżurnego lipnowskiej jednostki, który na miejsce skierował patrol. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 79-latka okazało się, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Publikacja: Kamila Ogonowska