Policjant przygarnął szczeniaki - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policjant przygarnął szczeniaki

Data publikacji 09.10.2018

W sobotę (06.10.2018) w godzinach przedpołudniowych policjanci prewencji pełniący służbę w Lipnie kontrolowali rejon wysypiska śmieci na ul. Wyszyńskiego. W krzakach znaleźli dwa szczeniaki, które miały trafić do schroniska. Dom znalazły jednak u jednego z funkcjonariuszy.

Wobec licznych przypadków podpaleń wysypisk śmieci na terenie kraju policjanci kontrolują ich rejon aby zapobiec naruszeniom prawa. W tym właśnie celu funkcjonariusze lipnowskiej komendy udali się w sobotę (06.10.2018) na ulicę Wyszyńskiego.

Przechodzący tamtędy mężczyzna zaalarmował policjantów, że w zaroślach, z których dochodziły ciche piski, są dwa opuszczone szczeniaki. Funkcjonariusze skontaktowali się z dyżurnym jednostki, który powiadomił pracownika schroniska dla zwierząt z pobliskiej miejscowości.

Po ustaleniu, że przyjedzie on w ciągu najbliższych godzin zabrać szczeniaki, pieski przyjechały na komendę w oczekiwaniu na jego przybycie. Nie pojechały jednak do placówki, gdyż czekając na odbiór skradły serce jednego z funkcjonariuszy, który postanowił je adoptować.

Badania weterynaryjne przebiegły pomyślnie. Maluchy dały się też szybko przekonać do karmienia z butelki i teraz są już w pełni zaopiekowanymi członkami nowej rodziny.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska
  • szczeniaki w krzakach
  • szczeniaki w domu
  • szczeniaki w domu