Policjanci przynieśli do przedszkoli wiedzę i odblaski - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policjanci przynieśli do przedszkoli wiedzę i odblaski

Data publikacji 26.09.2018

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci z lipnowskiej komendy odwiedzali przedszkolaków, aby zaprezentować im swój zawód i porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie na drodze. Wszyscy mali uczestnicy tych spotkań otrzymali od funkcjonariuszy odblaskowe opaski.

Policjanci cały czas odwiedzają i edukują najmłodszych dbając w ten sposób o krzewienie prawidłowych nawyków na drodze już od przedszkola. Kilka takich spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu odbyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie na terenie powiatu w ciągu ostatniego tygodnia. Odwiedziny odbyły się tym razem w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lipnie, Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym Nad Rzeczką w Skępem, Niepublicznym Przedszkolu Fantazja w Kikole oraz Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym w Lipnie.

Policjanci przedstawiali dzieciom swój zawód opowiadając o tym, czym się zajmują i prowadzili interaktywne zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa na drogach. Maluchy mogły poćwiczyć pokonywanie jezdni, na której są pasy i światła dzięki stworzeniu przez funkcjonariuszy prowizorycznych sytuacji drogowych. Wiedzą, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować, aby bezpiecznie przekroczyć ulicę.

Poznały „specjalne” właściwości odblasków i wiedzą, dlaczego każdy musi i powinien używać ich dla własnego bezpieczeństwa. Dzięki policyjnym wyjaśnieniom mogły uświadomić sobie, że to właśnie pieszy jest najbardziej narażony na drodze i przy spotkaniu z autem czy motocyklem zwykle doznaje poważnych urazów.

Policjanci przypomnieli tez o zasadach, jakie obowiązują dzieci podczas jazdy samochodem, a więc o używaniu specjalnych fotelików, podkładek i pasów bezpieczeństwa.

Wszyscy uczestnicy spotkań z policjantami otrzymali od nich opaski odblaskowe.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska
  • zdjęcie grupowe z policjantami
  • ćwiczenia z "pokonywania jezdni"
  • policjantka prezentuje wyposażenie funkcjonariuszy
  • zdjęcie grupowe z policjantami
  • policjanci edukują przedszkolaków
  • policjanci z chłopcem - ćwiczenia z przejścia przez jezdnię
  • policjantki wyjasniają dzieciom sygnały drogowe
  • policjantka rozdaje odblaski
  • zdjęcie grupowe z policjantami