Spowodował kolizję, odkręcił tablicę i chciał uciec - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Spowodował kolizję, odkręcił tablicę i chciał uciec

Data publikacji 09.07.2018

W sobotę (07.07.2018) w Łąkiem, kierujący citroenem wypadł z zakrętu wpadając do rowu i uderzając w drzewo. Świadkowie zdarzenia wyciągnęli poszkodowanych z pojazdu. Gdy udzielali pomocy pasażerowi kierujący zabrał tablicę rejestracyjną pojazdu i zaczął uciekać. W polu zatrzymali go przybyli na miejsce strażacy.

W sobotę po 18.00 policjanci lipnowskiej drogówki udali się do miejscowości Łąkie gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu zastali rozbitego citroena stojącego poza droga i strażaków udzielających pomocy uczestnikowi kolizji. Jak się okazało kierowca próbował uniknąć odpowiedzialności za to, co się stało. Silna woń alkoholu, jaka była od niego wyczuwalna może tłumaczyć jego nieodpowiedzialne zachowanie.

Policjanci ustalili, że kierujący xsarą na łuku drogi prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości i alkoholu utracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu uderzając w drzewo. Strażacy, którzy pospieszyli z pomocą wyciągnęli z pojazdu dwóch mężczyzn. Gdy udzielali pomocy pasażerowi pojazdu, kierujący zabrał przednią tablicę auta i zaczął uciekać przez pola. Tam został przez nich ujęty.

Silna woń alkoholu wskazywała na to, że mężczyzna jest nietrzeźwy. To czy tak rzeczywiście było wyjaśnią badania krwi.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny auta za powstałe w wyniku kolizji uszkodzenia oraz prawo jazdy kierującego. Jeśli okaże się, że kierował w stanie nietrzeźwości odpowie za przestępstwo.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska