Za lekceważenie przepisów ruchu drogowego odpowiedzą przed sądem - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Za lekceważenie przepisów ruchu drogowego odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 06.07.2018

Wczoraj (05.07.2018) funkcjonariusze lipnowskiej drogówki najpierw zatrzymali mężczyznę nie posiadającego uprawnień do kierowania, kierującego autem po użyciu alkoholu, potem kierowcę niesprawnego motoroweru, którego obowiązywał zakaz prowadzenia pojazdów i wreszcie kierowcę volkswagena u którego znaleźli narkotyki. Badanie potwierdzi czy ostatni z nich kierował będąc pod ich działaniem.

Wczoraj przed 15.00 policjanci drogówki pełniący służbę w Lipnie zaczęli przyglądać się bacznie kierującemu volkswagenem jadącemu ulicą Mickiewicza i Sierakowskiego. Jego niepewny styl jazdy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy i zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało 22-letni mieszkaniec Lipna nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Nie dokonał też obowiązku przerejestrowania pojazdu w ustawowym terminie 30 dni a na domiar złego badanie wykazało że był po użyciu alkoholu.

Po 17.00 w Grodzeniu policjanci zauważyli mężczyznę jadącego motorowerem, który nie miał tablic rejestracyjnych a przednie i tylne reflektory pojazdu były porozbijane. 23-letni mieszkaniec gm. Kikół nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Jak się okazało w toku dalszej kontroli nie mógł ich mieć bo pojazd którym się poruszał nie był zarejestrowany ani ubezpieczony. Kierującego obowiązywał zaś aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii.

Przed 19.00 w miejscowości Sikórz drogówka kontrolowała volkswagena, którego kierowca od początku kontroli zachowywał się nerwowo. Drżały mu ręce i nie potrafił składnie odpowiadać na zadawane przez policjantów pytania. Kontrola trzeźwości wykazała brak alkoholu w organizmie mężczyzny dlatego policjanci nabrali podejrzeń ze może być on pod działaniem innych środków. Rzeczywiście w kieszeni 20-latka policjanci ujawnili woreczki z białym proszkiem, lufkę i własnoręcznie skonstruowany tekturowy rulon, w którym także widać było pozostałości białego proszku. Mieszkaniec gm. Chrostkowo przyznał się do zażywania narkotyków ale odmówił poddania się badaniu narkotesterem. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Przeprowadzone badania potwierdziły że odnaleziona substancja to amfetamina. Badania pobranej od kierowcy krwi wykażą czy prowadząc pojazd był on pod działaniem narkotyków.

Wszyscy zatrzymani za popełnione przez siebie czyny staną wkrótce przed sądem.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska