Zatrzymani za kółkiem – jeden miał ponad promil drugi blisko 2 - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Zatrzymani za kółkiem – jeden miał ponad promil drugi blisko 2

Data publikacji 05.07.2018

Wczoraj (04.07.2018) policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden, który uciekł z domu przed interweniującymi policjantami miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi kierował autem bez uprawnień. Szybko ich nie zdobędzie, bo badanie stanu trzeźwości zakończyło się ponad promilowym wynikiem.

Pierwszy nietrzeźwy wpadł po 17.00 w Leniach Wielkich. Tam policjanci zatrzymali do kontroli seata. Kierujący nim 23-latek popełnił szereg wykroczeń. Nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, auto nie miało obowiązkowego wyposażenia ani aktualnych badań technicznych, co oznacza, że nie zostało dopuszczone do ruchu.

Na domiar złego funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol. Ich podejrzenia, co do jego stanu trzeźwości potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało ponad promil alkoholu w organizmie mężczyzny.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny cordoby. Za popełnione wykroczenia i przestępstwo mieszkaniec Dobrzynia nad Wisła odpowie przed sądem.

Drugie zdarzenie miało miejsce, gdy mieszkanka Wielgiego zgłosiła potrzebę interwencji w domu. 35-latek najwyraźniej nie chciał się spotkać z policjantami, bo zdecydował się na wyjazd z domu ciągnikiem. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego ursusem na drodze z Wielgiego do Oleszna. Oprócz tego, że mężczyzna niemiał przy sobie dokumentów to był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i umieścili na noc w policyjnym areszcie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu utrata prawa jazdy, wysoka grzywna i nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska