Ponad 1,5 promila za kółkiem mimo zakazu prowadzenia - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Ponad 1,5 promila za kółkiem mimo zakazu prowadzenia

Data publikacji 27.06.2018

Wczoraj policjanci lipnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli golfa. Kierujący nie zastosował się do obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez sąd, który dostał za jazdę pod wpływem wysokoprocentowych trunków. Tym razem też był nietrzeźwy. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie a jego pojazd nie był ubezpieczony.

Patrol ogniwa ruchu drogowego z lipnowskiej komendy pełnił wczoraj służbę na k-10. Po godzinie 16.20 w Kolankowie zatrzymał do kontroli osobowego volkswagena. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci od razu wyczuli woń alkoholu i zbadali stan jego trzeźwości. Nos ich nie mylił. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W toku dalszej kontroli 54-latek przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, bo zostały mu one odebrane za jazdę po alkoholu. Jak się okazało po sprawdzeniu mieszkańca gm. Lipno w policyjnych systemach, zgodnie z wyrokiem sądu, do października br. obowiązuje go czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Ponadto pojazd, którym mężczyzna się poruszał, nie posiadał aktualnego ubezpieczenia, co będzie się wiązało z dużą karą pieniężną.

Oprócz tego usłyszy zarzut kierowania autem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości a także zarzut złamania zakazu prowadzenia pojazdów.

Tym razem sąd może dożywotnio zabronić mu prowadzenia pojazdów. Czeka go także wysoka grzywna. Te przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska