Areszt dla złodzieja i rozbójnika - zatrzymał go policjant w dniu wolnym - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Areszt dla złodzieja i rozbójnika - zatrzymał go policjant w dniu wolnym

Data publikacji 25.06.2018

Policjanci poszukiwali mężczyzny, który notorycznie dopuszczał się kradzieży, a ostatnio sięgnął przy tym po nóż. Po ostatnim zgłoszeniu policjanci patrolowali ulicę by odnaleźć 18-latka. W swoim dniu wolnym zatrzymał go policjant, który w przechodniu rozpoznał poszukiwanego.

18-latek znany jest lipnowskim policjantom z dokonywania drobnych kradzieży sklepowych. Tylko w tym roku dopuścił się ich 21 razy. Na koncie ma też zniszczenia mienia.

W ostatni czwartek (21.06.2018) dopuścił się jednak kradzieży rozbójniczej. Wszedł do sklepu z zabawkami i wziął towar warty prawie 200zł. Gdy sprzedawczyni próbowała zatrzymać złodzieja, ten wyciągnął nóż i uciekł wymachując nim w kierunku kobiety.

Następnego dnia policjanci dostali informacje, że dokonał on kradzieży w jednym z lipnowskich dyskontów. Ukradł płyty warte ponad 1500zł.

Funkcjonariusze służby kryminalnej poszukiwali uciekiniera ze „świeżym” łupem.

Zobaczył go i rozpoznał policjant służby kryminalnej, który miał tego dnia wolne. Natychmiast pozostawił swój samochód i udał się za mężczyzną, gdy jednak ten go zobaczył zaczął uciekać. Po kilkusetmetrowym pościgu 18-latek został zatrzymany. Stawiał czynny i bierny opór a policjant nie miał jak wezwać wsparcia. Wreszcie z pomocą przyszła mu jedna z przechodzących osób, która zadzwoniła na Policję.

Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży i kradzieży rozbójniczej z użyciem noża.

Za dokonane przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku o aresztowanie mieszkańca Lipna na trzy miesiące.

Będzie on także odpowiadał za liczne wykroczenia jakich się dopuścił.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska