Nietrzeźwy wiozący pasażerów wypadł z drogi - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nietrzeźwy wiozący pasażerów wypadł z drogi

Data publikacji 10.08.2017

We wtorek (08.08.2017) dyżurny lipnowskiej komendy otrzymał informacje tym, że na ul. Wyszyńskiego bezpośrednio przy torze motocrossowym auto wypadło z drogi. Zachodziło podejrzenie, że mężczyźni, którzy z niego wyszli byli pod wpływem alkoholu.

We wtorek, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie WCPR przekazał informacje o zdarzeniu drogowym zaistniałym na ul. Wyszyńskiego w Lipnie. Okazało się, że przy torze motocrossowym kierujący oplem nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i wpadł do rowu.

Mężczyźni najwyraźniej chcieli uniknąć spotkania z policjantami, bo gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu Ci wyciągali już auto za pomocą lawety. Mundurowi zbadali stan trzeźwości uczestników zdarzenia. 20-latek kierujący astra miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mimo to zdecydował się wsiąść za kółko i zabrać dwoje pasażerów, z których jeden w wyniku zdarzenia został zabrany do szpitala. Nie posiadał tez przy sobie dokumentów.

Teraz mieszkaniec gm. Bobrowniki odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także z spowodowanie w tym stanie kolizji drogowej. Grozi mu utrata prawa jazdy, wysokie świadczenie pieniężne i kara pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska