Wiadomości

Nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z motocyklistą. Wypadek w Lipnie

Na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Piłsudskiego doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocyklisty. Poszkodowany 16-latek została przewieziona do szpitala. Policjanci zatrzymali 33-latce prawo jazdy.

Wczoraj (07.11) o godz. 16:30 doszło do wypadku drogowego . Jak ustalili policjanci z lipnowskiej drogówki kierująca fordem jadąc ul. Piłsudskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście nadjeżdżającemu ul. Kościuszki. Uderzyła w  Yamahę, którą kierował 16-letni chłopak. W rezultacie z obrażeniami  trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali jednak kobiecie  prawo jazdy. Teraz odpowie za spowodowanie wypadku. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że znaki i sygnały drogowe nie są ustawione po to, aby uprzykrzać kierującym  życie. Lekceważenie ich jest bardzo częstą przyczyną wypadków. Żyj i pozwól żyć innym! Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z dwóch głównych przyczyn wypadków na drogach naszego regionu.     

 

Autor: st. asp. Monika Grzelak
Publikacja: st. asp. Monika Grzelak