Podsumowanie akcji „Znicz 2019” - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Podsumowanie akcji „Znicz 2019”

Zakończyła się policyjna akcja Znicz trwająca od 31 października do 3 listopada. W tym czasie na terenie powiatu lipnowskiego doszło do 3 wypadków i 11 kolizji. Policjanci zatrzymali również 4 kierujących, którzy prowadzili auto po alkoholu.

Przez  cztery dni  87 funkcjonariuszy, w tym 36 policjantów ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lipnowskiego.  Mundurowi  pilnowali porządku w rejonie cmentarzy i dróg dojazdowych do nekropolii  oraz kierowali ruchem. W tym czasie doszło do 11 kolizji i 3 wypadków, w których 3 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali  też 4 nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego wypadku doszło w czwartek (31.10). Tuż przed godziną 18:00 21-letni kierowca volkswagena  potrącił na przejściu dla pieszych w Lipnie 72-letnia kobietę. Jak się później okazało poszkodowana miała pół promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Do kolejnego wypadku doszło w piątek (01.11) po  godz. 13:00 w m-ci Kamień Kotowy na drodze wojewódzkiej 559. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi na prostym odcinku drogi wyprzedzał na podwójnej ciągłej i  uderzył w kierującą fordem , która skręcała w lewo. Pojazdy wpadły do rowu. Zakleszczoną w fordzie 29-latkę wydobyli strażacy.  Śmigłowcem LPR została przetransportowana do szpitala, a kolejnych 4 pokrzywdzonych, w tym  dziecko  trafiło do  niego karetkami pogotowia.  Policjanci zatrzymali obydwu kierującym prawo jazdy. Sprawcy wypadku grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia  tuż przed godz. 19:00 na drodze powiatowej w gm. Chrostkowo doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów. Kierujący audi i volkswagenem  nie zastosowali się do obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, czym spowodowali zderzenie się czołowe pojazdów.  Trzech pokrzywdzonych trafiło do szpitala. Kierujący  audi zbiegł z miejsca. Kolejnego dnia policjanci go zatrzymali. Okazało się, że był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu i posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi . 27-latek usłyszał w warunkach recydywy zarzut  kierowania  w stanie nietrzeźwości w czasie trwania aktywnego zakazu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia i dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.     

Autor: st. asp. Monika Grzelak
Publikacja: st. asp. Monika Grzelak
  • policjanci przed cmentarzem
  • trzech funkcjonariuszy przed wejściem na cmentarz
  • dwóch policjantów kieruje ruchem
  • policjant ruchu drogowego kieruje ruchem przed cmentarzem
  • piesi przechodzą przez jednię. Ruchem kieruje policjant
  • funkcjonariusze 1 listopada przed  cmentarzem

Pliki do pobrania

  • 21.06 KB
    policjanci przed cmentarzem