W Wielgiem policjanci odwiedzili przedszkolaków - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

W Wielgiem policjanci odwiedzili przedszkolaków

Data publikacji 24.10.2019

Mundurowi z Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą odwiedzili przedszkolaki w Wielgiem, aby opowiedzieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dzieci poznały też lepiej zawód policjanta.

We wtorek (22.10.2019) policjanci z dobrzyńskiego posterunku odwiedzili maluchy z Akademii Przedszkolaka w Wielgiem. Policjanci opowiedzieli o swojej pracy i pokazali dzieciom elementy wyposażenia używane w służbie. Można było także wcielić się w rolę funkcjonariusza wykorzystując elementy stroju i wyposażenia policjantów i zapozować do zdjęcia.

Najważniejszą częścią zajęć była jednak lekcja bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego. Dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady, jakich powinno się przestrzegać na drodze. Uczyły się pokonywać prawidłowo przejście dla pieszych i reagować odpowiednio na sygnały świetlne, jakie można spotkać przy „zebrach”.

Policjanci opowiadali także o niebagatelnej dla bezpiecznego przemieszczania się po drogach roli odblasków. Sami noszą kamizelki odblaskowe, kiedy pełnią służbę na drodze, aby zadbać o to by inni z daleka mogli ich zobaczyć i szybciej zareagować. Noszenie elementów odblaskowych szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym to priorytet. Kamizelka, opaska odblaskowa czy inny odbijający lub emitujący światło element znacząco poprawia nasze bezpieczeństwo a może nawet ocalić nam życie.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkińska
  • policjant opowiada dzieciom o swoim zawodzie
  • dziewczynka w policyjnej czapce z tonfą
  • dzieci przechodzą przez przejście dla pieszyzch
  • dzieci w policyjnych kamizelkach z policjantem
  • dzieci w policyjnych kamizelkach z policjantem
  • zdjęcie pamiątkowe z policjantami