Wybuch butli gazowej zniszczył dom - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Wybuch butli gazowej zniszczył dom

Data publikacji 21.10.2019

W miejscowości Dąbrówka w gm. Kikół doszło do wybuchu w domu jednorodzinnym, po tym jak mieszkańcy wymienili butlę gazową. Budynek nie nadaje się do dalszego zamieszkiwania.

W sobotę (19.10.2019) przed 12.00 dysponent WCPR przekazał dyżurnemu lipnowskiej policji informację o tym, że w miejscowości Dąbrówka, w domu jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu. Przybyli na miejsce policjanci zastali służby ratownicze. Strażacy musieli szybko wydobyć z zawalonego budynku jednego z mieszkańców, który w wyniku wybuchu został poszkodowany i uwięziony w piwnicy.

Obecni na miejscu pracownicy służby medycznej zdecydowali o wezwaniu na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdyż z ustaleń wynikało, że mężczyzna ma poważne oparzenia twarzy i rąk. 67-latek został zabrany śmigłowcem do szpitala we Włocławku.

Drugi z mężczyzn, który w chwili wybuchu gazu znajdował się na miejscu o własnych siłach zdołał wydostać się z budynku. Nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zamieszkujący dom mężczyźni mieli w piwnicy dwie 11kg butle gazowe a do wybuchu doszło z powodu rozszczelnienia się instalacji gazowej budynku.

Szczegóły wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkińska