Wypadek i dwa potrącenia pieszych - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Wypadek i dwa potrącenia pieszych

Data publikacji 21.10.2019

Sporo zdarzeń na drogach powiatu lipnowskiego wydarzyło się w ostatni weekend. Najbardziej niebezpieczne z nich to wypadek z potrąceniem motorowerzystów i potrącenia pieszych na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Do wypadku doszło w piątek, w Lipnie (18.10.2019) po 18.00. Kierująca peugeotem jechała z centrum ul. 3 Maja. 35-letnia mieszkanka Lipna chciała skręcić w lewo w ul. Wyszyńskiego ale nie ustąpiła pierwszeństwa poruszającemu się z przeciwnego kierunku motorowerowi i uderzyła w niego.

Pojazd przewrócił się a podróżujący nim 19-letni kierowca i jego pasażerka trafili do szpitala odnosząc poważne obrażenia.

Kierująca autem była trzeźwa.

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów a kierującej autem także prawo jazdy za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Prawo jazdy stracili także kierowcy aut, którzy potrącili pieszych na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsc tego samego dnia, bo kierujący 46-latek „zagapił się” na zdarzenie drogowe i nie zauważył pieszego, który właśnie przechodził przez pasy, mimo, że auto jadące z przeciwnego kierunku ruchu zatrzymało się by umożliwić pieszym przejście przez jezdnię.

Do drugiego potrącenia doszło w sobotę (19.10.2019) na ul. Mickiewicza W Lipnie. ok 19.00 kierujący renault 46-latek potracił 16-letniego mieszkańca Lipna. On również przekroczył już oś jezdni i kończył manewr przechodzenia przez pasy.

Sąd zdecyduje czy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu kierowcy stracą uprawnienia do kierowania pojazdami.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkińska