Wiadomości

Policjanci rozmawiali z uczniami o uzależnieniach i odpowiedzialności nieletnich

Data publikacji 18.10.2019

Narkotyki i odpowiedzialność nieletnich to główne tematy, które poruszali policjanci na wczorajszym (17.10.2019) spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Lipnie. Oprócz poganki funkcjonariusze wyświetlali także prezentacje i filmy dotyczące tej tematyki.

Policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Patologii oraz dzielnicowi gościli wczoraj w lipnowskim Zespole Szkół Technicznych. Na spotkaniu z uczniami poruszali ważne tematy dotyczące odpowiedzialności nieletnich, oraz dopalaczy.

Wyjaśnili zgromadzonym, co kryje się za pojęciami małoletni, nieletni i młodociany. Jaka jest różnica w pojęciach przestępstwo, wykroczenie, czyn karalny i objaw demoralizacji. Uczniowie dowiedzieli się też, jaka jest ścieżka postępowania dotycząca nieletnich. Jakie obowiązują ich uregulowania prawne i jakie konsekwencje może zastosować wobec nich Sąd Rodzinny.

Druga część spotkania dotyczyła tematu dopalaczy. Policjantka przedstawiła prezentację w ramach akcji „Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Przedstawiła objawy, skutki i niebezpieczeństwa związane z zażywaniem dopalaczy. Przedstawił także stanowisko ekspertów policyjnych do zwalczania przestępczości narkotykowej i lekarzy, którzy ratują ludzi zatrutych dopalaczami. Oprócz konsekwencji prawnych przypomniała o konsekwencjach zdrowotnych i społecznych uzależnienia od narkotyków.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkińska
  • policjantka prowadzi prelekcję
  • policjantka prowadzi prelekcję
  • policjantka prowadzi prelekcję
  • policjanci na spotkaniu w szkole
  • policjantka prowadzi prelekcję
  • zdjęcie policjantów z uczniami