Policjanci kontrolują autokary - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policjanci kontrolują autokary

Data publikacji 18.10.2019

Cały rok do Komendy Powiatowej Policji w Lipnie można zgłaszać kontrole autokarów. Zwykle zgłoszenia dotyczą tych, które maja wieźć dzieci na zaplanowaną wycieczkę szkolną, ale nie tylko. Specjaliści ruchu drogowego sprawdzają stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy.

Rok szkolny obfituje w wyjazdy klasowe lub szkolne na różnego rodzaju wycieczki czy wydarzenia kulturalne. Najczęściej rodzice, lub organizatorzy wycieczek proszą policjantów o skontrolowanie autokaru przed wyprawą. Na szczęście coraz rzadziej zdarza się, że policjanci mają uwagi wykluczające pojazd lub kierowcę.

W ostatnim tygodniu taką kontrole funkcjonariusze przeprowadzili przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lipnie. Sprawdzili stan techniczny autokaru oraz jego kierowcę.

Ze względu na konieczność planowania służby chęć przeprowadzenia kontroli najlepiej zgłosić wcześniej do naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lipnowskiej komendy, ale w nagłych wypadkach wystarczy telefon do dyżurnego jednostki, który na miejsce skieruje policyjny patrol.

Formularz i adres mailowy do jego wysyłki można znaleźć na stronie Komendy powiatowej Policji w Lipnie w zakładce PREWENCJA w odnośniku KONTROLE AUTOBUSÓW, pod linkiem http://lipno.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/k36/prewencja/kontrole-autobusow/76216,Kontrole-autobusow.html

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkińska
  • policjant kontroluje autobus
  • policjant kontroluje autobus
  • policjant kontroluje autobus