Wiadomości

Program pofilaktyczno-prewencyjny poświęcony bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego

Dziś (30.08) w Starostwie Powiatowym w Lipnie odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie podinsp. Zdzisława Ciesielskiego wraz ze starostą lipnowskim Krzysztofem Baranowskim dotyczące przedsięwzięcia profilaktycznego „Poprawa Bezpieczeństwa Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego na Drogach Powiatu Lipnowskiego”.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia poświęconego pieszym, rowerzystom, motorowerzystom i motocyklistom jest KPP w Lipnie. Głównym założeniem planu jest zmniejszenie liczby zabitych w wypadkach drogowych, bo to właśnie zdarzenia drogowe i ich konsekwencje są obecnie postrzegane jako jedne z najważniejszych zagrożeń w życiu społecznym. Polska wciąż plasuje się na jednym z ostatnich miejsc pod względem liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Działania  ukierunkowane na niechronionych w społeczności lokalnej skupiać się będą przede wszystkim na podejmowaniu przedsięwzięć zapobiegawczych mających na celu edukację oraz wzrost świadomości uczestników ruchu drogowego.

Starostwo Lipnowskie objęło wydarzenie  honorowym patronatem i  ufundowało   maskotki kujawsko-pomorskiej policji, które będą wykorzystane przez policjantów we wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach profilaktycznych prowadzonych dla dzieci i młodzieży, a także  opaski odblaskowe, które mundurowi będą  rozdawali pieszym celem zminimalizowania zagrożeń związanych  z faktem poruszania się po drogach nieoświetlonych w porze nocnej.

Z ramienia KPP w Lipnie za realizację programu odpowiada Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego oraz Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

Autor: st. asp. Monika Grzelak
Publikacja: st. asp. Monika Grzelak
  • Komendant Powiatowy Policji w Lipnie wraz ze starostą lipnowskim siedzą przy stole na którym leżą "Polfinki"maskotki kujawsko-pomorskiej policji
  • policyjne maskotki "Polfinki" oraz opaski odblaskowe
  • Komendant KPP w Lipnie wraz z policjantkom, Starostą Lipnowskim i pracownikiem Starostwa