KPP w Lipnie

Aktualności

Polecamy

Najnowszy film

Najczęściej czytane

 1. „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” w Lipnie

  Wczoraj (18.06.2018) w Lipnie policjanci wzięli udział w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” przygotowanej dla uczniów lipnowskich szkół. Wopropwcy, policjanci i strażacy edukują młodzież i dzieci, aby przygotować ich do zbliżających się wakacji, które na pewno będą okazją do skorzystania z wypoczynku nad akwenami.

 2. Wypadek śmiertelny w Lipnie

  Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (18.06.2018) w Lipnie. Kobieta zginęła pod kołami ciężarówki.

 3. Grozili i zmuszali – sąd zastosował areszt

  Mężczyźni mieli broń i grozili pozbawieniem życia. Gdy swoje groźby skierowali do policjanta ten nie wahał się złożyć zawiadomienia. Jak się okazało po zatrzymaniu sprawców, nie było to jedyne przestępstwo jakiego się dopuścili. Sąd zastosował trzymiesięczny areszt dla dwóch z nich.

 4. Prowadzili pojazdy narkotyki mieli przy sobie – czy byli pod ich wpływem wyjaśni postępowanie

  W czwartek i piątek (14 i 15.06.2018) kontrole ruchu drogowego zakończyły się za trzymaniem, gdy policjanci odnaleźli w ich trakcie narkotyki. Jeden z kierowców nie miał uprawnień do tego by prowadzić auto. Już usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Jeśli badania krwi potwierdzą podejrzenia policjantów, że byli także pod ich wpływem podczas prowadzenia pojazdów, usłyszą kolejne zarzuty.

 5. Policjanci na Dniu Dziecka w Suradówku

  Wczoraj (17.06.2018) policjanci z lipnowskiej komendy uczestniczyli w pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka w Suradówku. Najmłodsi i Ci całkiem dorośli mogli obejrzeć policyjny sprzęt. Jak zawsze mundurowi promowali bezpieczeństwo – tym razem w czasie wakacji.

 6. Skępe tez „…kręci bezpieczeństwo nad wodą…”

  Dziś (21.06.2018) w Skępem odbyło się spotkanie z cyklu „kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Na spotkanie ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo przybyli uczniowie skępskich szkół, aby posłuchać i popatrzeć jak bezpiecznie spędzić czas podczas wakacji, korzystając z uroków i ochłody akwenów.

 7. Alkohol - zły doradca na drodze

  W piątek (15.06.2018) policjanci ruchu drogowego wypatrzyli jadącego motorowerem. Kask miał, ale nie na głowie. W sobotę (16.06.2018) kierujący oplem skręcał do posesji, ale nie ustąpił pierwszeństwa jadącej fiatem powodując kolizję. Obaj kierowcy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Teraz staną za to przed sądem.

 8. DOPALACZE – APEL POLICJI DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW

  Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.

 9. W KPP w Lipnie odbyła się konferencja poświęcona niepełnosprawnym intelektualnie

  W poniedziałek (11.06.2018), w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie odbyła się konferencja, która zgromadziła ważne gremia zajmujące się postępowaniem i procesem karnym. Licznie przybyli rozmawiali na temat postępowania wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną, które wymagają szczególnego traktowania.

 10. Policjanci promują bezpieczeństwo

  Podczas ostatniego weekendu policjanci pojawili się na dwóch imprezach plenerowych, aby promować bezpieczeństwo wśród ich uczestników. W sobotę (09.06.2018) byli obecni na Kikolskich obchodach Dnia Dziecka a w niedzielę (10.06.2018) uczestniczyli w Pikniku rodzinnym w Chrostkowie.