KPP w Lipnie

Aktualności

Polecamy

Najnowszy film

Najczęściej czytane

 1. Światowy dzień ofiar wypadków drogowych z lipnowska drogówką

  Wczoraj (19.11.2017) w całym kraju obchodzony był Światowy dzień Ofiar Wypadków Drogowych. Policjanci z lipnowskiej drogówki przygotowali dla kontrolowanych kierujących zadania z zakresu pierwszej pomocy. Funkcjonariusze poprzez takie akcje edukacyjne chcą mieć wpływ na wyobraźnię użytkowników dróg i poprawę bezpieczeństwa na drogach.

 2. Wypadek w Radomicach

  Wczoraj (22.11.2017), ok 7.30 w Radomicach w gm. Lipno 18-latek prowadzący BMW podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

 3. „Świeć przykładem” w powiecie lipnowskim

  W piątek (17.11.2017), w powiecie lipnowskim tak jak w całym kraju policjanci prowadzili na drogach działania profilaktyczne pod kryptonimem „Świeć przykładem”. Była to wspólna akcja Policji i Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej rady Ekumenicznej skierowana do pieszych, mająca na celu poprawę ich bezpieczeństwa na drodze.

 4. Kierownik posterunku w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego

  Dziś (23.11.2017), kierownik jednego z posterunków w powiecie lipnowskim w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Mieszkańca gm. Chrostkowo czeka pobyt w Zakładzie Karnym we Włocławku.

 5. Poradnik „Hymn Polski” czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów

  Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey - dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.

 6. Nietrzeźwy z zakazem przewoził kobietę i 3-letnie dziecko

  Wczoraj (20.11.2017), po południu w miejscowości Kamienica w gm. Dobrzyń nad Wisłą, policjanci z dobrzyńskiego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którego kierujący nie miał włączonych świateł mijania i zapiętych pasów. Jak się okazało autem kierował nietrzeźwy mężczyzna z aktywnym zakazem. Na domiar złego w aucie jechała też kobieta trzymająca na kolanach 3-letnie dziecko.

 7. „Z nami będzie bezpieczniej” – trzecia odsłona

  Trzeci rok z rzędu lipnowscy policjanci biorą udział w akcji profilaktycznej obejmującej wszystkich uczniów klas pierwszych z całego powiatu lipnowskiego. Organizatorem akcji „Z nami będzie bezpieczniej”, sprawującym jednocześnie patronat medialny jest gazeta „Tygodnik Lipnowski”. Patronat honorowy nad akcją objął Komendant Powiatowy Policji w Lipnie.

 8. Uczniowie radomickiej podstawówki w komendzie

  Wczoraj (23.11.2017), mury Komendy Powiatowej Policji w Lipnie odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Radomicach. Podczas wizyty zapoznawali się z pracą policjantów na poszczególnych stanowiskach i specyfiką zawodu.

 9. Pijany, bez uprawnień do kierowania, po próbie ucieczki zatrzymany przez ruch drogowy

  Wczoraj (12.11.2017), policjanci ruchu drogowego z Lipnowskiej komendy otrzymali informację, że osobowego opla ma prowadzić nietrzeźwy. Gdy chcieli zatrzymać kierującego corsą kierowca zaczął uciekać dopuszczając się w ten sposób kolejnego przestępstwa. Okazało się, że w ogóle nie ma on uprawnień do kierowania.

 10. Pamiętaj o szacunku dla FLAGI RP i HYMNU RP

  MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.