KPP w Lipnie

Aktualności

Polecamy

Najnowszy film

Najczęściej czytane

 1. Policjanci uratowali desperata

  Dziś o północy dyżurny lipnowskiej policji otrzymał niepokojący telefon z informacją, że mieszkaniec Lipna transmituje na żywo w internecie swoją próbę samobójczą. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało jednak, że 26-latek przebywa w Gdyni. Na szczęście tamtejszym mundurowym szybko udało się dotrzeć do mężczyzny zanim zrealizował swój plan.

 2. Rozbój, stalking i groźby karalne

  Były partner kobiety nie mógł pogodzić się z rozstaniem. W Internecie zamieszczał obraźliwe teksty pod zdjęciami, groził, a wreszcie założył kominiarkę i uderzywszy kobietę w twarz wyrwał jej telefon, aby nie mogła udowodnić, że nękał ją telefonami. Śledczy przedstawili mu zarzuty rozboju, stalkingu i gróźb karalnych.

 3. Bez pasów, bez dokumentów, bez uprawnień, bez gaśnicy, bez ubezpieczenia

  W piątek (17.03.2017), policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli fiata, którego kierująca nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kobieta, która kierowała pojazdem nie miała żadnych dokumentów, jak się okazało nie bez powodu. Nie posiada uprawnień do kierowania a pojazd, którym się poruszała nie był dopuszczony do ruchu ani ubezpieczony.

 4. BIAŁO-CZERWONA. Poradnik

  Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw oraz powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań, w prosty i przystępny sposób, odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

 5. Lipnowscy policjanci oddali krew

  1 marca br. w całym kraju rozpoczęła się miesięczna akcja pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Ma ona na celu zachęcenie służb podległych ministerstwu do organizowania wspólnych zbiórek krwi. Dziś w szczytnym dziele oddania krwi uczestniczyli lipnowscy policjanci.

 6. Zareagował na podejrzane zachowanie kierowcy volkswagena

  Mieszkaniec Warszawy zaniepokojony zachowaniem kierowcy passata pojechał za nim, a swoje obawy zgłosił policjantom. Gdy po chwili mężczyzna został zatrzymany wszystko było jasne. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile.

 7. „Lepkie” ręce do słodyczy

  Policjanci od kilku tygodni pracują nad sprawami kradzieży słodyczy z marketów na terenie Lipna. Udało się ustalić sprawców wielu czynów, które z uwagi na wartość skradzionych towarów, zostały zakwalifikowane, jako wykroczenia. W zeszłym tygodniu dwóch sprawców kradzieży usłyszało jednak zarzuty za przestępstwa.

 8. Cyberprzemoc i cyberprzestępczość – Podejmujesz - Ryzykujesz

  Lipnowscy policjanci odbyli ostatnio kilka spotkań, podczas których skupiali się głównie na przedstawieniu uczniom starszych klas podstawówek i gimnazjalistom problemu cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Znaczna część życia młodzieży toczy się teraz w sieci. Niestety wirtualne życie nie jest wolne od przestępstw, dlatego policjanci edukują.

 9. Gdy oddawał pieniądze – nie bili

  Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawców rozboju, którzy wielokrotnie zabierali pieniądze 40-latkowi z gm. Dobrzyń nad Wisłą. Gdy oddawał gotówkę - nie bili. Wszyscy usłyszeli już zarzuty wymuszenia rozbójniczego. Dwóch zostało objętych dozorem policyjnym, a trzeci najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 10. Z odblaskami na balu karnawałowym

  Z okazji kończącego się karnawału, w Świetlicy Wiejskiej w Maliszewie odbył się bal karnawałowy. Wśród barwnych przebrań znalazł się także mały policjant, ale bal odwiedził także prawdziwy funkcjonariusz, aby przypomnieć o bezpieczeństwie i rozdać uczestnikom odblaski.